Bigavimas

Procesas, skirtas lenkimo linijai išgauti. Bigavimo mašina popieriuje ar kartone įspaudžia tiesų griovelį. Ši technologija apsaugo popierių nuo lūžimo ir trūkinėjimo lankstant, atrodo tvarkingai. Dažniausiai naudojama atvirukų, lankstinukų, kalendorių, knygų ir žurnalų gamybos metu.

Bigavimo mašina turi ir raižymo funkciją - įpjaunamas tik tam tikras sluosnis spaudos. Naudojamas lipdukų gamyboje, palengvinant lipduko apsauginės plėvelės atplėšimą.

Perforavimas

Procesas, kurio metu iškertama skylučių eilė spaudoje. Mažos ir tankios skylutės skirtos lengvam ir tvarkingam popieriaus nuplėšimui reikiamoje vietoje. Didesnės - popieriaus susegimui spirale. Naudojant spiralę gaminami sąsiuviniai, kalendoriai ir pan. Populiariausios spiralės yra juodos ir baltos metalines, arba plastikinės. Tačiau yra kur kas didesnis spalvų ir dydžių pasirinkimas.

 

Klijavimas

Atliekame įvairius klijavimo darbus - klijuojame popierinius maišelius, įmautes, blonknotus, važtaraščius. Taip pat klijuojame lipnias plėveles ant vitrinų, stendų, apklijuojame automobilius.

 

Karširavimas

Tai technika, kai spaudos lapas užklijuojamas ant pagrindo (dažniausiai specialaus kartono). Išgaunamas standus gaminys, naudojamas knygų kietviršių, segtuvų, blonknotų, padėkliukų ar kitų produktų gamyboje.

 

Segimas

Tvirtomis skobomis segame žurnalus, darbo knygas, sąsiuvinius, katalogus ar brošiūras. Atstumas tarp segimo vietų yra koreguojamas, tad galime susegti įvairaus formato produkciją.

 

Pjovimas ir kirtimas

Atliekame įvairaus tipo pjovimo ir kirtimo darbus. Kirtimui naudojama speciali klišė, leidžianti išgauti norimą formą iš popieriaus, kartono ar plastiko su spauda ar be jos. Kertamos dėžučių formos, karuliai, skrajutės, etiketės ir kiti sudėtingesni projektai.

Paprasti pjovimo darbai atliekami popieriaus giljotinos pagalba. Galime tiksliai supjauti tiek mažus, tiek didelius tiražus (vizitines korteles, skrajutes, knygas ir tt.).

 

Kiti baigiamieji darbai